Detoxikace organismu

TOXINY

Lidský organismus je přirozeně vybaven k tomu, aby sám likvidovala zneškodňoval toxické látky, které se do těla dostaly, nebo se v něm vytvořily při zpracování potravy. Když jsou vnitřní orgány dlouhodobě zatěžovány nevhodnou stravou a slabým pitným režimem, jejich činnost se zpomaluje. Dochází ke zpomalení metabolismu a následně k nárůstu podkožního tuku až obezitě. Zamoření našeho organismu způsobuje dýchání znečištěného ovzduší, nevhodná nebo nevhodně zpracovaná strava či odpadní látky, které vznikají po metabolických procesech v těle. Toxiny snižují naši energii a způsobují, že se cítíme zpomalení a unavení.

Očisty ovzduší můžeme docílit postupně, je při tom třeba kolektivního snažení. My sami však můžeme rozhodovat o tom, že nebudeme konzumovat maso, drůbež a ryby kontaminované hormony a pesticidy. Když už se nedokážete zříci masa, vybírejte si produkty z volného chovu, kde je malá pravděpodobnost vykrmování potravou obohacenou o růstové hormony. Podobné je to s ovocem a zeleninou. Máte-li možnost, zásobujte se organickými produkty. Nebo toxiny v nápojích. Omezte pití alkoholu, nápojů s kofeinem a kysličníkem uhličitým, odebírají z těla vápník – velmi důležitý minerál. Především ženy, které drží diety a pijí colové nápoje, mají problém s obezitou, osteoporózou a kazivostí zubů. Pijte pramenitou vodu, ta je nejlepší. V konzervovaných a uzených výrobách je vysoký podíl dusičnanů, značný podíl toxinů je i v kosmetických přípravcích. Vybírejte si ty, které především neobsahují síran sodný (sodium sulphate), protože, když si uvědomíte, jak velkou plochu organismu zamoříte toxiny jen při obyčejném mytí a následném krémování pokožky přípravky obsahujícími zmíněný síran sodný, nedivte se, že v poslední době alergologické ambulance „praskají ve švech“. A podobné je to s pracími prášky. Jen vás chci upozornit, že vaše zdraví je ve vašich rukou a na vašem rozhodnutí.

Proto si vyhraďte čas alespoň na vědomou detoxikaci organismu a pomozte mu v boji s těmito hrozbami našeho přetechnizovaného světa.

Při detoxikaci se očišťuje krev, játra, ledviny a celý močový systém, střeva, lymfatický systém, kůže, dýchací cesty.

čerpáno z:  Najezte se do štíhlosti, zhubněte jednou provždy: Antonia Mačingová